S důvěrou po celém světě již od roku 1922.

+420 732 705 647

Účinné byliny

image
image

Lopuch větší (kořen)

Arctium lappa

Kořen lopuchu většího je považován za zdroj síly a živin. Působí povzbudivě na celý organismus, je vhodný k jeho posílení a detoxikaci. Užívá se k odhlenění organismu, udržení zdravého zažívacího traktu a ke stimulaci správné imunitní reakce organismu. Působí antibakteriálně, mírně projímavě, močopudně a potopudně. Podporuje správnou činnost některých orgánů (ledvin, jater, žlučníku).

Obsahuje vitamíny, mnoho minerálů, esenciální oleje a je obzvláště bohatý na inulin. Vitamín A a selenium v něm obsažené, pomáhají likvidovat volné radikály. Chrom pomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi.

Výtažek z kořene dobře účinkuje zejména při dně, kurdějích, katarech, kapavce, rakovině, cukrovce, ledvinných a močových kamenech, gastritidě, žaludečních vředech, zánětech ústní dutiny, onemocnění kloubů a artrózách různého původu a některých kožních onemocněních. V lidovém léčitelství se kořeny lopuchu doporučují také při revmatismu, hemoroidech, malárii, žaludečních bolestech a meteorizmu, na zesílení a proti vypadávání vlasů, po poraněních a odřeninách (zevně).image

Šťovík menší (listy)

Rumex acetosella

Šťovík menší obsahuje významné množství důležitých vitamínů, minerálů a stopových prvků. Je bohatý na vitamín C, vitamín A, vápník, hořčík, fosfor, draslík, křemík a rutin.

Výtažek ze šťovíku stimuluje činnost endokrinního systému. Pomáhá tělu odolávat infekcím, detoxikuje organismus, rozpouští hleny, podporuje trávení. Udržuje zdravý imunitní a reprodukční systém, zdravý zrak a pokožku.

image


image
image

Jilm červený (kůra)

Ulmus rubra

Druh severoamerického stromu, jehož červenohnědá až tmavěhnědá kůra se tradičně používá v lidovém léčitelství v podobě prášku.

Kůra jilmu obsahuje velké množství taninu, polysacharidy, flavonoidy a antioxidanty. Je bohatá na vápník, hořčík a vitamíny A, B, C, K.

Výtažek z kůry rozpouští „hleny“ uložené ve tkáních, žlázách a nervech. Vyživuje a zklidňuje orgány, tkáně a sliznice. Má protizánětlivé a antioxidační účinky.image

Reveň lékařská (kořen)

Rheum officinale

Kořen reveně lékařské je bohatý na železo a může se používat vnitřně i zevně. V malém množství působí proti průjmu, ve větším množství má mírně projímavých účinek. Očišťuje tělo, zejména játra od odpadních a toxických látek.

image